Taraxacum hjeltii italic

Yhdistyksen ylimääräisessä yhdistyskokouksessa 10.4.2022 täydennettiin sukuyhdistyksen hallitusta ja valittiin uusi puheenjohtaja. Yhdistyksen hallituksen puheenjohtajaksi valittiin Antti Hjelt ja hallituksen uusiksi jäseniksi Erik Hjelt, Aino Koukkunen ja Juha Virtanen. Hallituksen muina jäseninä jatkavat Fredrik Pressler ja Mika Heikkinen.

Hallituksen ensimmäisessä varsinaisessa kokouksessa 10.4.2022 hallituksen sihteeriksi uudelleenvalittiin Fredrik Pressler. Juha Virtanen valittiin varapuheenjohtajaksi ja Erik Hjelt sukuyhdistyksen rahastonhoitajaksi.

Täten toimintakauden (2020-2024) hallituksen kokoonpano 10.4.2022 lähtien on:

  • Antti Hjelt, puheenjohtaja
  • Fredrik Pressler, sihteeri
  • Mika Heikkinen, jäsen
  • Erik Hjelt, rahastonhoitaja
  • Juha Virtanen, varapuheenjohtaja
  • Aino Koukkunen, jäsen